Kto płaci za urlop ojcowski?

Biznes i finanse

Urlop ojcowski jest ważnym świadczeniem dla pracujących rodziców. Jednak kto płaci za to świadczenie? Odpowiedź brzmi – to zależy od kraju i rodzaju wykonywanej pracy.

W USA za zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego odpowiedzialny jest rząd federalny. Zgodnie z prawem, rząd federalny jest zobowiązany do zapewnienia nowym ojcom 12 tygodni urlopu ojcowskiego. Zgodnie z prawem, ojciec musi zapłacić za okres urlopu, ale matka otrzymuje płatny urlop macierzyński.

W Wielkiej Brytanii obowiązek zapewnienia świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego spoczywa na pracodawcy. Pracodawca może zdecydować, czy będzie płacił za urlop ojcowski, czy nie.

W Australii obowiązek płacenia za urlop ojcowski spoczywa na rządzie stanowym. W stanie Nowa Południowa Walia ojcowie mają prawo do 12 tygodni płatnego urlopu ojcowskiego, a rząd stanowy jest odpowiedzialny za opłacenie pensji nowego ojca.

W Kanadzie za opłacenie urlopu ojcowskiego odpowiada prowincja. Zgodnie z ustawodawstwem Ontario, nowi ojcowie mają prawo do 12 tygodni urlopu ojcowskiego, a pracodawca musi zapewnić wynagrodzenie.

W Niemczech obowiązek zapewnienia świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego spoczywa na pracodawcy. Zgodnie z niemieckim prawem, ojciec ma prawo do trzech miesięcy płatnego urlopu ojcowskiego.

W Finlandii zapewnienie urlopu ojcowskiego należy do obowiązków rządu państwowego. Ojciec ma prawo do 14 tygodni płatnego urlopu ojcowskiego.

W Szwecji zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego należy do obowiązków pracodawcy. Zgodnie z prawem, świeżo upieczony ojciec ma prawo do sześciu tygodni płatnego urlopu ojcowskiego.

W Belgii zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z prawem belgijskim nowi ojcowie są uprawnieni do trzech miesięcy płatnego urlopu ojcowskiego.

W Danii zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z duńskim prawem nowi ojcowie mają prawo do pięciu tygodni płatnego urlopu ojcowskiego.

We Francji zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z francuskim prawem nowi ojcowie mają prawo do czterech miesięcy płatnego urlopu ojcowskiego.

W Austrii zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z austriackim prawem nowi ojcowie mają prawo do jednego miesiąca płatnego urlopu ojcowskiego.

W Irlandii zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z prawem irlandzkim nowi ojcowie są uprawnieni do dwóch tygodni płatnego urlopu ojcowskiego.

W Norwegii zapewnienie świadczeń z tytułu urlopu ojcowskiego jest obowiązkiem pracodawcy. Zgodnie z prawem norweskim nowi ojcowie mają prawo do 14 tygodni płatnego urlopu ojcowskiego.

Wnioski:

Powyższe omówienie daje Ci krótkie pojęcie o krajach i prawach dotyczących urlopu ojcowskiego. Teraz do Ciebie należy wybór kraju, w którym chcesz żyć i pracować.

 

Biznes i finanse
Sekret zostania przedsiębiorcą

Marzysz o byciu swoim własnym szefem? Czy Twój biznesplan jest już gotowy? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to czeka Cię jeden duży problem. Jak założysz własną firmę i ile będziesz zarabiał? To pytanie jest bardzo częste dla tych, którzy chcą rozpocząć swój własny biznes, ale nie mają pojęcia, ile pieniędzy będą …

Biznes i finanse
10 sposobów na zarabianie pieniędzy online

W dzisiejszych czasach biznes online jest ogromnym trendem, ponieważ łatwo jest rozpocząć działalność gospodarczą, a także jest to bardzo opłacalne. Istnieje wiele metod, dzięki którym można zarobić pieniądze przez internet. Oto niektóre z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Freelancing Jest to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy przez internet. …

Biznes i finanse
Jak założyć własną firmę?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest tak łatwe, jak myślisz. Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Przede wszystkim musisz się upewnić, że podejmujesz dobrą decyzję. Jeśli nie jesteś pewien pomysłu, to powinieneś go zostawić i spróbować rozpocząć inny. Istnieje wiele udanych firm, które zaczynały jako hobby. To …