Porady księgowe dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Biznes i finanse

LLC to rodzaj organizacji biznesowej, w której można ograniczyć odpowiedzialność. W tym artykule, będziemy rozmawiać o porady księgowe dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ograniczona odpowiedzialność jest zaletą LLC, co oznacza, że twój osobisty majątek jest chroniony. W przypadku jakiegokolwiek problemu właściciel lub członkowie nie będą odpowiedzialni za dług. Członkowie nie będą ponosić odpowiedzialności za długi firmy.

Formacja LLC:

Spółki LLC mogą być tworzone na różne sposoby. Najczęstszym sposobem jest utworzenie spółki LLC poprzez złożenie świadectwa utworzenia z sekretarzem stanu. Można również utworzyć spółkę LLC poprzez złożenie artykułów organizacji w danym stanie.

Jeśli planujesz utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, to należy skonsultować się z prawnikiem, ponieważ on poprowadzi Cię jak to zrobić.

Podatki spółki z o.o:

Podatki dla LLC są takie same jak w przypadku spółek osobowych. Nie ma oddzielnego podatku dla LLC. Jednakże, LLC są zobowiązane do złożenia federalnego zeznania podatkowego.

Podatki od wynagrodzeń:

Podatki od wynagrodzeń są płacone tylko wtedy, gdy Twoja spółka LLC jest korporacją płacącą podatki. Nie będziesz zobowiązany do płacenia podatków, jeśli Twoja spółka LLC nie jest korporacją płacową.

Podatek dochodowy:

Podatek dochodowy jest również taki sam jak w przypadku spółek osobowych. IRS posiada osobne zgłoszenie dotyczące podatku dochodowego dla spółek LLC.

Możliwość odliczenia wydatków:

Możesz odliczyć wydatki spółki LLC od dochodu podlegającego opodatkowaniu. Będziesz musiał dokonać odliczenia przed obliczeniem dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Wnioski:

To były wskazówki księgowe dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten post i uzyskasz korzyści z tego artykułu.

 

Biznes i finanse
Sekret zostania przedsiębiorcą

Marzysz o byciu swoim własnym szefem? Czy Twój biznesplan jest już gotowy? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to czeka Cię jeden duży problem. Jak założysz własną firmę i ile będziesz zarabiał? To pytanie jest bardzo częste dla tych, którzy chcą rozpocząć swój własny biznes, ale nie mają pojęcia, ile pieniędzy będą …

Biznes i finanse
10 sposobów na zarabianie pieniędzy online

W dzisiejszych czasach biznes online jest ogromnym trendem, ponieważ łatwo jest rozpocząć działalność gospodarczą, a także jest to bardzo opłacalne. Istnieje wiele metod, dzięki którym można zarobić pieniądze przez internet. Oto niektóre z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Freelancing Jest to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy przez internet. …

Biznes i finanse
Jak założyć własną firmę?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest tak łatwe, jak myślisz. Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Przede wszystkim musisz się upewnić, że podejmujesz dobrą decyzję. Jeśli nie jesteś pewien pomysłu, to powinieneś go zostawić i spróbować rozpocząć inny. Istnieje wiele udanych firm, które zaczynały jako hobby. To …