Ile trzeba zapłacić podatku dochodowego?

Biznes i finanse

Większość ludzi nie wie, ile podatku dochodowego musi zapłacić, ale jest to bardzo ważne, aby znać dokładną kwotę, ponieważ jeśli nie zapłacisz poprawnej kwoty, zostaniesz ukarany. W tym artykule zamierzam przedstawić szczegóły dotyczące wysokości podatku dochodowego, który należy zapłacić.

Po pierwsze, pozwólcie, że powiem wam o celu podatku dochodowego. Podatek dochodowy ma na celu zwiększenie przychodów rządu poprzez opodatkowanie uzyskanego dochodu. Musisz wiedzieć, że głównym celem podatku dochodowego jest wspieranie rządu w celu pokrycia wydatków narodu. Musisz wiedzieć, że nie jest możliwe osiągnięcie zysku poprzez podatek dochodowy.

Podatek dochodowy jest płacony przez osoby, które zarabiają więcej niż 108 000 dolarów rocznie, a także przez właścicieli firm. Jeśli jesteś osobą lub jesteś właścicielem jakiegoś biznesu to musisz znać dokładną kwotę podatku.

Jaka jest podstawowa definicja dochodu?

Podstawowa definicja dochodu to pieniądze, które się zarabia i są one również znane jako “zarobki”. Dochód oblicza się poprzez dodanie zarobków brutto i odliczeń. Tak więc, podstawowa definicja dochodu to całkowita kwota pieniędzy, które zarabiasz w danym okresie.

Jaka jest całkowita kwota dochodu, którą musisz zapłacić w kraju?

Jeśli jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych to musisz wiedzieć, że federalny podatek dochodowy jest oparty na Twoim rocznym dochodzie, a stanowy podatek dochodowy jest oparty na Twoim miesięcznym dochodzie. Tak więc, jeśli zarabiasz $10,000 miesięcznie to musisz zapłacić $1,873 podatku federalnego.

Jeśli jesteś mieszkańcem stanu Kalifornia, to musisz wiedzieć, że podatek dochodowy jest obliczany na podstawie rocznego dochodu, a podatek lokalny jest obliczany na podstawie miesięcznego dochodu. Tak więc, jeśli zarabiasz $20,000 miesięcznie to musisz zapłacić $4,200 w podatku stanowym.

Wnioski:

W tym artykule wyjaśniłem Ci podstawy podatku dochodowego. Powinieneś znać kwotę dochodu, którą musisz zapłacić.

 

Biznes i finanse
Sekret zostania przedsiębiorcą

Marzysz o byciu swoim własnym szefem? Czy Twój biznesplan jest już gotowy? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to czeka Cię jeden duży problem. Jak założysz własną firmę i ile będziesz zarabiał? To pytanie jest bardzo częste dla tych, którzy chcą rozpocząć swój własny biznes, ale nie mają pojęcia, ile pieniędzy będą …

Biznes i finanse
10 sposobów na zarabianie pieniędzy online

W dzisiejszych czasach biznes online jest ogromnym trendem, ponieważ łatwo jest rozpocząć działalność gospodarczą, a także jest to bardzo opłacalne. Istnieje wiele metod, dzięki którym można zarobić pieniądze przez internet. Oto niektóre z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy przez internet. Freelancing Jest to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy przez internet. …

Biznes i finanse
Jak założyć własną firmę?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie jest tak łatwe, jak myślisz. Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Przede wszystkim musisz się upewnić, że podejmujesz dobrą decyzję. Jeśli nie jesteś pewien pomysłu, to powinieneś go zostawić i spróbować rozpocząć inny. Istnieje wiele udanych firm, które zaczynały jako hobby. To …