Obrazki na Facebooka – 13 prostych programów do tworzenia grafiki

Co powiesz na fajne obrazki na Facebooka z cytatami pasującymi do Twojej branży?

Jak wynika z badań Kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley, najwięcej „lajków” na Facebooku dostają zdjęcia przedstawiające malownicze krajobrazy oraz słodkie zwierzaki domowe, czyli nasze kotki i pieski. Jeśli połączysz zatem, zjawiskowy pejzaż z dobrym cytatem, to „lajksplozję” masz gwarantowaną. Jak to zrobić? Oto kilka narzędzi, które upiększą dla Ciebie obrazki na Facebooka.

 

 

Oto 7 programów do tworzenia cytatów i nie tylko:

 

1. Pablo – „Picasso” wśród generatorów cytatów i obrazków na Facebooka. Dlaczego taki fajny? Wybierasz tło, rozmiar, czcionkę – wszystko, jakie chcesz. Dodajesz swój cytat, a nawet logo i… już! Jest gotowe do pobrania lub do dodania na Facebooka, Twittera lub do Buffera (Co to? Przeczytaj tutaj). Co więcej, instalując rozszerzenie Pablo na przeglądarce Chrome możesz zaznaczyć tekst na dowolnej stronie, a program sam przeniesie Cię do Pablo, bez klikania „Ctrl+c” lub „Ctrl+v” (Potrzebujesz pomocy? Napisz w komentarzu, to wytłumaczę, jak to zrobić).

obrazki na facebooka

 

2. Quotescover – Możesz tutaj dodać własny cytat lub wybrać cytat po angielsku z ich zbiorów. Po czym, musisz wybrać przeznaczenie tego cytatu: obrazki na Facebooka, zdjęcie na Pinteresta, covery na Google+ lub Twittera, tapeta na pulpit, plakat, pocztówka lub e-kartka. Niestety brak polskich znaków. Można zapisać do jpg i png.

obrazki na Facebooka

 

 

3. Liveluvcreate – ten z kolei, tworzy obrazki na Facebooka z cytatami, ma sporą bazę obrazków, ale trzeba utworzyć konto i się zalogować, aby móc skorzystać. Niestety logowanie przez Facebooka nie zawsze działa poprawnie : (

obrazki na Facebooka

 

 

4. Recitethis – O! Ten to bardzo fajny program do robienia ciekawych cytatów. Wklejasz co chcesz, wybierasz melancholijne tło i możesz publikować na Facebooku, Twitterze, Pintereście i innych. Oczywiście możesz również pobrać go na swój komputer, a także wysłać e-mailem do przyjaciela, czy też pobrać link.

obrazki na Facebooka

 

 

5. Quozio – prosty program do robienia eleganckich cytatów, niestety nie we wszystkich czcionkach uwzględnia polskie znaki. 

obrazki na Facebooka

 

 

6. Pinword – bardzo prosty program do tworzenia cytatów z możliwością publikowaniu od razu na Pintereście.

obrazki na Facebooka

 

 

7. Pinstamatic – „małe” narzędzie o wielkich możliwościach, najlepiej do tworzenia grafiki na Pinteresta. Nie dość, że zrobi super wypasiony cytat to, „niech wyliczę”:

 • zrobi zdjęcie/snapshot Twojego bloga, jeśli podasz mu adres,
 • wytworzy „post-it” – tę żółtą karteczkę, która ma Ci o czymś ważnym przypomnieć,
 • przygotuje szybko grafikę z Twojego profilu na Twitterze,
 • ozdobi datę, którą aktualnie potrzebujesz,
 • poda w fajnej formie adres np. Twojej siedziby,
 • no i na koniec zrobi mema (informacja co to – poniżej) 🙂

obrazki na Facebooka

Co to są memy internetowe?

Memy internetowe to nic innego jak powtarzające się i powielane obrazki, filmiki lub melodie ze śmiesznym, a czasem nawet irytującym czy wkurzającym – ale przykuwającym uwagę – napisem. Do najpopularniejszych memów internetowych należą Kot „Co ja paczę?”, Morfeusz z Matrixa, szyderczy uśmiech Yao Minga, mina Baracka Obamy i wiele innych… 

 

Jak możesz zrobić własne memy?

Oto najpopularniejsze programy:

1. Addtext.com – możesz dodać własne zdjęcie (może Ci się przydać to zestawienie: „Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę – 69 źródeł”) lub skorzystać z galerii programu. Ma polskie znaki, możesz też od razu sharować na FB, G+,  Twittera lub pobrać jako jpg. Przy płatnej wersji (20 USD na rok) bez logotypu na obrazku.

 

jakzrobić mema

2. ImgFlip – możesz dodać własne zdjęcie lub skorzystać z galerii, ma polskie znaki, możesz sharować na FB, G+, Twitter, Pinterest i wielu innych. Nie można pobrać, chyba że się zalogujesz.

 

jak zrobić mema

3. Memecenter.com bardziej rozbudowany generator memów, możesz dodać własny obrazek lub skorzystać z galerii, wbudowany prosty program graficzny, można pobrać lub zapisać na utworzonym u nich koncie.

 

jak zrobić mema

 

4. QuickMeme – prosty generator do memów, ale z koniecznością logowania do Facebooka. Masz dobre hasło na mema? Wpisujesz na QuickMeme i od razu jest na Facebooku. Tak ja widzę wykorzystanie tego narzędzia: szybko i bez skrupulatnego edytowania.

obrazki na Facebooka

 

 

5. MemeGenerator – najbardziej znana fabryka memów, ma sporą bazę obrazków z wyszukiwarką. Prosty w obsłudze i bez specjalnych funkcji.

obrazki na Facebooka

Jak w prosty sposób urozmaicić naszą grafikę na bloga lub wykorzystać obrazki na Facebooka? Przeczytaj w moim artykule pt.: „Ponad 24 darmowe programy graficzne, czyli proste tworzenie grafiki”.

 

Uwaga niespodzianka! Jeszcze jedno bonusowe narzędzie w prezencie. A jak!

Nie masz głowy do tytułów, najbardziej męczysz się z wymyślaniem nagłówków do swoich artykułów, nie wiesz jak zacząć, „żeby przykuć uwagę czytelnika”? Jest na to sposób, a nawet dwa. Pierwszy to generator nazw Portent (tyle że po angielsku, ale może być dla Ciebie punktem wyjścia do dobrego tytułu). Drugi to ja – napisz do mnie w komentarzu poniżej, a pomogę z tytułem lub nazwą (np. firmy) w zamian za sharowanie tego lub innego artykułu z blogu Patrycji.

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

 • program do postów na facebooku
 • program do tworzenia obrazków dla dzieci
Obserwuj

Magdalena Budek

e-filolog czyli mix informatyka, managera e-handlu i html języka at Biznestube Sp. z o.o.
Serwery to jej codzienność, a tworzenie stron internetowych to hobby. Okiem przedsiębiorcy patrzy na rozwiązania, oferowane przez internet i sprawdza ich zastosowanie dla potrzeb biznesu. Od 2012 roku, współpracuje z jedną z największych firm, zarządzającą 30% całego ruchu w Internecie. Możesz znaleźć ją na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

4 komentarze

 1. Wielkie dzięki Magda za tak przydatne dla mnie zestawienie. Widzę, że bliżej zapoznam się z nowymi narzędziami do tworzenia cytatów :-). I to takimi prostymi, które „ogarnę.”Już jestem ciekawa kolejnego artykułu. O czym będzie? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzięki Julia za komentarz! Hmm, nowy artykuł-niespodzianka już mam w głowie, na pewno nie przegapisz go zapisując się na newsletter Patrycji 🙂

   Odpowiedz
  • Cieszę się Sylwia, że się przydaje 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This