Optymalizacja modelu biznesowego Twojej firmy

[QUIZ] Czy wiesz, ile kosztuje założenie firmy?

Być może rozważasz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jeśli tak, pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje założenie firmy. Weź udział w quizie pt. „Czy wiesz, ile kosztuje założenie firmy?”, a szybko zorientujesz się, jakie koszty prowadzenia firmy trzeba wziąć pod uwagę i kiedy nie dać się nabrać naciągaczom, wyłudzającym pieniądze za darmowe wpisy.

czytaj dalej

Akademicki inkubator przedsiębiorczości – czy to coś dla Ciebie?

W jaki sposób akademicki inkubator przedsiębiorczości może pomóc osobie, które chce założyć własną firmę? Czy firma, która już działa na rynku, może w jakiś sposób skorzystać z usług AIP? Jakie największe zalety ma akademicki inkubator przedsiębiorczości z punktu widzenia przedsiębiorcy? Słyszałam „pogłoski”, że będąc w AIP nie trzeba płacić ZUSu… Sprawdź, czy to prawda

czytaj dalej

Misja wizja i wartości firmy – dlaczego warto je określić

Określiłeś już misję, wizję i wartości firmy, którą budujesz? Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt Twojego biznesu. Czy jedynym celem jego powołania jest zarabianie pieniędzy, czy jednak stoi za tym coś więcej? Chodzi o to coś, co motywuje Cię do pracy poza czynnikami czysto finansowymi. Dlaczego robisz, to co robisz? Komu Twój biznes pomaga?

czytaj dalej

Wzór faktury i Infografika: Jakie dane na fakturze?

Wzór faktury do pobrania i Infografika: Jakie dane na fakturze? Zakładasz firmę i zastanawiasz się, jakie dane powinieneś zamieścić na fakturze? Czy wiesz, że od 1 stycznia 2014 r. zmieniły się przepisy, które ujednoliciły dokumenty sprzedażowe? Obecnie wszystkie firmy wystawiają faktury a nie rachunki, bez względu na to, czy są VAT-owcami (płatnikami podatku VAT), czy też nie.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This