Przedsiębiorcza mama – opowieść o zwykłej niezwykłej mamie z crowdfundingiem w tle

Inspirująca historia przedsiębiorczej Mamy, opisana słowami Eli Zwolak – networkerki i specjalistki od nawiązywania relacji biznesowych i obsługi Klienta. Zapraszam do lektury i wsparcia inicjatywy

 

„Jesteśmy tu po to, by wzajemnie sobie pomagać w podróży zwanej życiem” – William J. Bennett

Te słowa będą stanowiły motto przewodnie cyklu opowieści o przedsiębiorczych osobach, które spotykam na swojej drodze. Uważam, że warto je przybliżać innym. Każdy będzie mógł zaczerpnąć inspirację i usłyszeć dobre rady, które mogą być swoistymi drogowskazami ku urzeczywistnianiu marzeń.

Pierwszą bohaterką jest przedsiębiorcza mama, Aneta Joanna Rydz, która mówi o sobie „jestem mamą na pełnych

obrotach, pracująca na etacie całą dobę u najlepszego pracodawcy. On płaci mi miłością i szeptaniem w ucho – kocham Cię mamo.”

Przedsiębiorcza mama: Szukam pozytywnego środowiska

Co miesiąc, w drugi czwartek miesiąca, prowadzę wraz z innymi trenerami BiznesTUBE cykl szkoleń z inteligencji finansowej w Centrum Informacji Biznesowej i Europejskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Są to warsztaty bezpłatne, by każdy mógł w bezpiecznym środowisku dowiedzieć się co nieco o zarządzaniu i inwestowaniu pieniędzmi. Inaczej spojrzeć na finanse osobiste, rozszerzając swój horyzont i wyciągnąć to, co najbardziej potrzebuje w danym momencie życia.

Od początku 2014 roku na zajęcia zaczęła przychodzić Aneta. Zaciekawiła ją tematyka warsztatów. Przyciągnęło pozytywne środowisko ludzi otwartych na wiedzę i mających podobne do niej dążenia. Zdecydowała się zapisać na newsletter, do tego odpisała na maila powitalnego jako jedna z nielicznych. I dzięki temu ją zapamiętałam.

Rada dla Ciebie:
Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to warto poszukać pozytywnego środowiska w Twoim mieście czy gminie. Zainwestuj najpierw swój czas, by przekonać się, czy dana inicjatywa Ci się podoba. W szybkim tempie życia postaw na komunikację, a Twoja odpowiedź i zaangażowanie sprawi, że wyróżnisz się z tłumu.

Przedsiębiorcza mama: Stawiam na networking

„Networking to danie szansy przypadkowi” – te słowa Grzegorza Turniaka świetnie ilustrują dalszy etap poznawania przedsiębiorczej mamy. Dla subskrybentów newslettera BiznesTUBE zrobiłyśmy konkurs z nagrodą. Wylosowałyśmy karteczkę z imieniem Aneta i adresem mailowym mojej bohaterki artykułu. Przypadek czy siła wyższa? Spotkałyśmy się i podczas inspirującej rozmowy zobaczyłyśmy, gdzie możemy sobie wzajemnie pomóc. Wymiana energii, doświadczeń i informacji sprawiała, że nasza relacja pogłębiła się.

Okazało się, że Aneta to proaktywna mama dwójki dzieci w wieku 4 i 7 lat. Na Facebooku założyła Tablicę Rodzica i w głowie miała już projekt wspierający dobrze znane jej środowisko mam. Do tego podjęła decyzję, że będzie kandydatką niezależną w wyborach samorządowych 2014 roku. Ta zdeterminowana osoba od pomysłu przeszła do realizacji i odważnie spełnia swoje cele.

Rada dla Ciebie:
Zastanów się, czy widzisz w sobie networkera, czyli osobę, która świadomie wymienia się informacjami, zasobami i udziela wsparcia innym. Nawiązuje kontakty i dba o relacje, które w przyszłości mogą zaprocentować. Jeśli takie postępowanie jest Ci znane, to jednym słowem uprawiasz networking 🙂

Przedsiębiorcza mama: Nie boję się prosić

„Temat rozwoju cały czas gra mi w sercu … Ważny jest też dla mnie aspekt mamy jako pierwszej liderki dla dziecka, zatem zaczęłam projekt Mamo Działaj i znalazł się on na platformie PolakPotrafi.pl – to dla mnie oznacza, że ma wartość społeczną”.

Taką wiadomość odczytałam tuż po świętach Bożego Narodzenia. Aneta poprosiła o wsparcie i wskazówki odnośnie patronatu, bycia darczyńcą, o pomoc w dotarciu z informacją do zainteresowanych osób. Zapoznałam się z projektem na platformie crowdfundingowej Polakpotrafi.pl. Z wielką przyjemnością włączyłam się do działania i podesłałam jej wszelkie pomysły.

Projekt Mamo Działaj ma za zadanie wspierać mamy do tego, aby nie bały się podejmować wyzwania i nie umniejszały swoich dokonań mimo pełnienia wielu ról. Poznając historie zwykłych niezwykłych mam – bohaterek codziennego życia każdy będzie mógł się utożsamić z tymi ideami i zmotywować do podjęcia pierwszych zmian w dotychczasowym życiu. Jednym z założeń projektu jest wydanie książki.

Przedsiębiorcza mama

I Ty możesz współuczestniczyć i pomóc w spełnieniu marzenia Anety. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://polakpotrafi.pl/projekt/dla-kazdej-mamy i wybierz dogodną dla Ciebie formę wsparcia.

Jak mówi Aneta:

„Mamy powinny wyjść i działać 🙂 Tak naprawdę kobiety nie wierzą w siebie, a bycie mamą to wygodna opcja w swoich oczach i w oczach społeczeństwa – trochę to mocne, bo sama wtłoczyłam się w taką rolę uważając, że to nie jest normalne, aby walczyć o karierę i lepsze życie. To znów się kłaniają nawyki wychowawcze mojego pokolenia, ale teraz czas na świadome działanie i dążenie do miejsca, gdzie chcę być :-).”

Rada dla Ciebie:
Jeśli masz jakiś pomysł, to rozejrzyj się kto, może Ci pomóc. Nie bój się prosić o wsparcie. Jednym z rozwiązań jest crowdfunding. Jest to finansowanie społecznościowe polegające na tym, że zbiera się kapitał na przedsięwzięcia społeczne i biznesowe od internautów, który dokonują jednorazowych wpłat, by wesprzeć interesujący ich projekt. W zamian otrzymują przewidziane przez pomysłodawcę nagrody -bonusy.

Popularne platformy crowdfundingowe stworzone w tym celu to:

Trzymam kciuki za powodzenie pomysłów Anety, bo przedsiębiorczość to piękna cecha. Kształtując i zmieniając rzeczywistość, pokazujemy, że mamy w sobie siłę sprawczą. I dzięki wytrwałości i obranej drodze osiągamy wcześniej czy później wyznaczone cele.

PS. nie udało się zebrać wymaganej kwoty na platformie do 29.01.2015 r. Moja bohaterka nie poddała się i przez pół roku napisała książkę na podstawie swojej akcji video „100 dni do zmiany działającej mamy” na Youtubie. Od sierpnia do końca października 2015 r. Aneta zbiera środki na pokrycie pierwszego nakładu książki w ilości 350 egzemplarzy. I Ty możesz wspomóc przedsiębiorczą mamę – więcej informacji o projekcie pod linkiem.

Obserwuj

2 komentarze

    • Tak – niezłomność mojej bohaterki w realizacji swoich celów jest godna naśladowania. Nie ma, że się nie da 🙂

      Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This