Dobry program do mailingu za darmo

Program do mailingu? Dobre narzędzie do wysyłki newsletterów? Gdzie znaleźć najlepszy?

program do mailingu
Oto są pytania, zadawane pewnie przez każdego, kto zaczyna swój biznes i nawiązuje pierwsze kontakty z klientami. Jeśli prowadzisz interesy w sieci, prędzej czy później, będziesz zbierać adresy e-mailowe, będziesz budować bazę mailingową, a do tych działań będzie Ci potrzebny dobry program do mailingu, narzędzie do newsletterów czy też autoresponder. Poniżej przedstawię 4, które przetestowałam na własnej skórze i wśród swoich klientów. Jeśli nie ma tu tego, z którego Ty korzystasz, napisz mi o nim w komentarzu. Lub jeśli jest jakiś, który warto przetestować – chętnie to zrobię, tylko podaj mi link w komentarzu. A tymczasem przedstawię moich faworytów:

Program do mailingu nr 1 Szansa dla Szympansa, czyli MailChimp

Oto goryl wśród programów do wysyłki mailingów.

Dlaczego?

Zaczynając od rejestracji – jest darmowa i prosta (intuicyjna). Szympans prowadzi Cię za rączkę przez poszczególne elementy kokpitu. Możesz również wybrać opcję nauki przez otrzymywanie maili startowych.

Konto możesz mieć całkiem darmowe z wieloma ważnymi elementami:

 • wysyłka newsletterów – darmowa do 2000 subskrybentów lub do 12 000 wiadomości (np. masz 1000 adresów mailowych, w takim razie możesz wysłać im 12 mailingów miesięcznie). Fajna opcja na początek biznesu (!)
 • modyfikacja thank you page… O co chodzi? Jeśli ktoś doda swój e-mail na Twojej stronie, może otrzymać spersonalizowaną wiadomość. Taka spersonalizowana wiadomość działa trochę jak autoresponder – czyli automatyczne narzędzie do wysyłania maili np. po zapisie. Bardzo jest to przydatne, jeśli chcesz nagrodzić subskrybenta i wysłać mu rabat, link do e-booka, itp.
 • możesz załadować listę maili z innego narzędzia do mailingu lub z Excela
 • Co daje wersja płatna (25$ na miesiąc)? Nieograniczoną ilość subskrybentów i mailingów oraz automatyzację w wysyłaniu maili do subskrybentów.

Jeśli chodzi o tworzenie mailingów, nazywanych przez Szympansa „kampaniami”, jest ono bardzo intuicyjne i ma wiele funkcjonalności:

 • rodzaj kampanii: regularna, test A/B,
 • dzięki temu, że można tworzyć różne listy subskrybentów, możesz wysłać dany newsletter do konkretnej, zdefiniowanej przez Ciebie, grupy,
 • można zapisać szablon kampanii, zmienić pole „Od” tzn. jeśli chcesz wysłać mailing na święta, możesz w pole „Od” podać np. Świętego Mikołaja, Dziadka Mroza lub Gwiazdkę, w zależności od tego, kto przychodzi do Ciebie 😉
 • funkcja zwrotu grzecznościowego – Szympans zwróci się do Twojego Subskrybenta po imieniu, albo w taki sposób, jaki podał przy zapisie;
 • można również podpiąć różne statystyki do newslettera – jak np. Google Analytics;
 • Szympans automatycznie wrzuci Twój newsletter na Facebooka i Twittera (ale trzeba tu uważać, bo jeśli chcesz, aby ta treść była widoczna tylko dla zapisanych u Ciebie, to nie ma co publikować tego na mediach społecznościowych. Trzeba dbać o swoich subskrybentów 😉 ) Subskrybent Nasz Pan!
 • SZABLONY: masz do wyboru 26 różnych szablonów. Możesz skorzystać z nich lub stworzyć swoje własne. Na początku możesz zaufać Małpie i napisać coś na jej wzorze. Wiesz, Ona siedzi już w tym od lat i wie gdzie ludzie patrzą, gdy czytają maile 😉
 • Samo pisanie mailingu, też jest łatwe – z prawej strony piszesz i dodajesz np. obrazki, video, tytuły, linki, guziki z social mediów, a z lewej strony ekranu – widzisz, jak to będzie widział Twój Szanowny Czytelnik.
 • Możesz również wybrać dzień i godzinę wysyłki – nie musi być w tym samym dniu! Możesz np. napisać newslettery na następne pół roku i ustawić, kiedy mają się pojawiać 😉 Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na wakacje. Natomiast, jeśli wyślesz mailing zaraz po napisaniu, Szympans przybije Ci piątkę i zaproponuje rozgrywkę w FastFives 😉 Uwaga! Gra wciąga jak diabli!
 • Możesz również zrobić test i wysłać na zaufany adres, żeby zobaczyć, jak się prezentuje Twoje dzieło w skrzynce mailowej.

I TO wszystko w wersji free. Płatna zawiera jeszcze bardziej wnikliwe analizy, ale myślę, że na początek wystarczy Ci Google Analytics 😉

Program do mailingu nr 2 Simplicity is the ultimate sophistication, czyli freeBOT

Najprostszy z programów do obsługi newsletterów.

To był mój pierwszy program do newsletterów, najpierw w darmowej wersji, a potem w pełnopłatnej. Na start, sprawdził się wspaniale. Skusiłam się na niego po lekturze e-booka autorstwa Piotra Majewskiego, głównodowodzącego w impleBOT.  Przeanalizujmy, co otrzymamy w wersji darmowej:

 • jedno konto, jedną listę – w MailChimpie możemy mieć list tyle, ile chcemy,
 • transfer 50 MB. Fajnie, że jest, aczkolwiek nie jest to dla mnie tak istotne, ponieważ jeśli chcę wysłać coś moim subskrybentom, umieszczam to na serwerze, a w mailingu podaje tylko link. Potrzebuję na to całe 0 MB 😉
 • NIE MA limitu subskrybentów (!). Nie można ich importować, a szkoda. Natomiast można wyeksportować.
 • AUTORESPONDER – to duży plus! w Mailchimpie albo przechodzisz na wersję płatną, albo personalizujesz „thank you page”
 • ALE nie można wysyłać mailingów… buuu i tu się kończy sielanka. No bo po co nam program, który nam nie wyśle mailingu? W MailChimpie za darmo wyślemy 12 000 maili. Oczywiście w wersji płatnej (impleBOT – 197 zł rocznie) mamy tę funkcję. A cena, moim zdaniem, nie jest wygórowana 😉

 

Program do mailingu nr 3 Money, money, money, czyli Getresponse

Nie ma nic za darmo.

Tu będzie krótko. Ma wiele do zaoferowania, nawet na pierwszej randce. Ale za wszystko musisz zapłacić Ty… Najtańszy pakiet to 50 zł netto na miesiąc, ale masz od razu mailingi i autoresponder. Uwaga – ten pakiet jest do 1000 subskrybentów. Warto? Na rok będzie to koszt 600 zł + VAT. W impleBOT masz to za 197 zł rocznie. A w Mailchimpie – za darmo, ale bez Autorespondera. Pytanie czego szukasz? 😉

Program do mailingu nr 4 – Freshmail

Narzędzie dla Świeżaków 😉

Jak podaje szyld na stronie: FreshMail jest za darmo, gdy wysyłasz nie więcej niż 2 000 wiadomości do 500 odbiorców miesięcznie. I kropka. Trochę mało, ale dla Świeżaków w biznesie w sam raz 😉 Fajna jest też opcja o dedykowanym programie do mailingu. Warto spróbować, jeśli masz niestandardowe wymagania. To również nasz rodzimy wyrób, więc interfejs jest po polsku.

And the winner is…

Na razie wciąż polecam Mailchimpa. Małpa straszna, bo ciągle przypomina o tym, że trzeba wysłać mail do subskrybentów, ale za darmo – najlepsza. Freshmail jest ograniczony do 500 osób, a freeBOT nie wysyła maili. Getresponse – musisz płacić.

Jeśli polecasz inny program do mailingu, czekam na Twój komentarz – chętnie przetestuje coś nowego.

Jeśli naraziłam się którejś z firm od newsletterów, to zapraszam również do dyskusji 😉 

 

 

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

 • aplikacja anomail
 • programy do wysyłania newsletterów za darmo
Obserwuj

Magdalena Budek

e-filolog czyli mix informatyka, managera e-handlu i html języka at Biznestube Sp. z o.o.
Serwery to jej codzienność, a tworzenie stron internetowych to hobby. Okiem przedsiębiorcy patrzy na rozwiązania, oferowane przez internet i sprawdza ich zastosowanie dla potrzeb biznesu. Od 2012 roku, współpracuje z jedną z największych firm, zarządzającą 30% całego ruchu w Internecie. Możesz znaleźć ją na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

1 komentarz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This