Darmowe szablony WordPress

 Zapraszam Was do lektury wpisu gościnnego – Janusza Kamiskiego – Specjalisty działu marketingu firmy TemplateMonster. W branży IT pracuje od 5 lat. Posiada doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuje się projektowaniem internetowym. Ma polskie korzenie 🙂

Darmowe szablony WordPress

Jeszcze jakiś 15 lat temu na pytanie „Być albo nie być stronie internetowej” przedsiębiorca często odpowiadał negatywnie. Na dzień dzisiejszy sytuacja zmieniła się kardynalnie. Trudno odnaleźć biznes, który w ten lub inny sposób nie byłby przedstawiony w

darmowe szablony wordpress
sieci. A posiadanie strony internetowej już dawno stało istotnym elementem strategii marketingowej przedsiębiorstwa. Jedynie, nad czym przedsiębiorca musi pomyśleć to: jakiego rozwiązania użyć, aby strona www spełniała wymagania biznesu i była ciekawa dla klientów? Tym bardziej, że dla wyboru dostępne są różne warianty, zaczynając od systemów zarządzania treścią, a kończąc Web serwisami.

W jednym z artykułów dostępnych na blogu jest opisana przygoda w wyborem rozwiązania dla naszej strony. Jak widać przeszliśmy długą transformację, aż w końcu strona otrzymała teraźniejszy wygląd. Przy tym nasz wybór padł na WordPress CMS – prosty i przyjazny do użytkownika systemu, który jest najbardziej popularną platformą blogową na świecie. Zgodnie z ostatnimi danymi statystycznymi od organizacji W3Techs w maju 2016 roku 26,4% wszystkich stron na świecie zasilanych przez systemy zarządzania treścią są oparte o WordPress.

darmowe szablony wordpress

Źródło: http://w3techs.com/technologies/overview/content_management/all

W dzisiejszym wpisie przedłużymy nasz temat związany z systemem WordPress. Tym razem opowiemy wam o darmowych motywach, które pozwalają szybko i łatwo zbudować funkcjonalną stronę internetową. To będą bezpłatne tempaltki od znanej amerykańskiej firmy TemplateMonster, która od ponad 10 lat tworze kreatywne rozwiązania dla WordPress.

Przedstawione dziś motywy zbudowane w odpowiedniości do wymagań standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowy. Dlatego one mają poprawny kod, a więc nie będą potrzebowali dodatkowej modyfikacji. Oprócz tego templatki są responsywne i kompatybilne z różnymi przeglądarkami internetowymi. Również są one kompatybilne z popularnymi wtyczkami, dostępnymi na repozytorium wordpress.org, co pozwala użytkownikom bez żadnych problemów stosować zwykle rozwiązania. Każda paczka z motywem zawiera pliki PSD, dzięki czemu można w łatwy sposób zmienić projekt strony nie do poznania. Także dla użytkowników dostępna jest niezbędna dokumentacja, która pomoże przy instalacji i modyfikacji motywu.

Szczegółowa informacji na temat motywów znajduje się w poniższych opisach.

 

Motyw Restauracja

Jeżeli planujecie zbudować stronę dla lokalu gastronomicznego, ten motyw pomoże w realizacji waszego pomysłu.  Podczas jego projektowania były uwzględnione wymagania użytkowników do stron związanych z biznesem gastronomicznym. W rezultacie podany motyw zawiera wszystkie niezbędne funkcji do tworzenia funkcjonalnej strony i świetnie wygląda.

Po wejściu na stronę główną użytkownik widzi rozwijane menu za pomocą którego można dostać się do interesującego rozdziału. Pod menu znajduje się suwak na całą szerokość strony, do którego można dodać obrazki reklamowe z potrawami firmowymi restauracji. Dalej po przewijaniu, można dostać się do bloków zawierających informację o ostatnich wpisach na blogu, specjalnych propozycjach, galerii zdęć i opiniach byłych klientów.

Motyw zawiera wbudowany widget pozwalający zapisać się na newsletter. Oprócz tego na stronie „Kontakty” znajduje się mapa Google i wygodna forma kontaktowa.

Funkcje motywy realizowane dzięki oparciu o CherryFramework, a animacje – dzięki połączeniu technologii HTML i JS.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                  4.0.x

Kompatabilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

Wersja Cherry Framework:   3.1.4

Wersja Bootstrap:                  2.3.1

Kodowanie:                           CSS 3, HTML 5, JQuery, LESS

Animacja:                               HTML plus JS

Dodatkowefunkcje:                Advanced Theme Options, Sliced PSD, Back To Top Button, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Drop Down Cart, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts

Język:                                     Angielski

darmowe szablony wordpress

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/52056.html

Do pobrania – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-restauracija/

 

Motyw Usługi Doradcze

Projekt strony biznesowej tworzy wizerunek firmy w Internecie. Dlatego on musi wyglądać stylowo, nowocześnie i zawierać niezbędne funkcji spełniające oczekiwania odwiedzających. Jednak nie powinien on być obciążony elementami graficznymi oraz animacją, być zrozumiały i wygodny do użytku. Innymi słowy, motyw biznesowy powinien łączyć w sobie kreatywność, prostotę, funkcjonalność i użyteczność. Przedstawiony poniżej motyw poświęcony usługom doradczym jest właśnie przykładem takiego projektu.

Połączenie białego, niebieskiego i szarego kolorów dodają stronie lekkości i elegancji, co w rezultacie pozwala skierować uwagę użytkowników na usługi firmy. Przy tym strona główna zawiera pełnoekranowy suwak, rozwijane menu i dynamiczne bloki informacyjne opisujące działalność firmy.

Motyw zbudowany w oparciu o Bootstrap, dlatego będzie poprawnie wyświetlać na urządzeniach z różną rozdzielnością ekranu. Wszystkie jego funkcje są zrealizowane dzięki użyciu CherryFramnework wersji 3.1.4. Oprócz tego funkcji strony można znaczniej rozszerzyć za pomocą dodatkowych wtyczek. Ten motyw biznesowy jest kompatybilny z popularnymi rozwiązaniami dostępnymi na repozytorium wordpress.org.

 

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                  4.2.x

Kompatabilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

WersjaCherry Framework:    3.1.4

Wersja Bootstrap:                  2.3.1

Animacja:                                HTML plus JS

Język:                                     Angielski

darmowe szablony wordpress

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/54599.html

Pobrać – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-uslugi-doradcze/

 

Motyw Portfolio Fotograficzne

Wizytówką fotografa jest porfolio, które w pełni może pokazać jego talent przed potencjalnymi klientami. Z pojawianiem się Internetu tradycyjne drukowane portfolio zastąpiło zasoby elektroniczne. Na dzień dzisiejszy posiadania strony z galerią zdjęć oraz fanpagu na Facebooku nikogo nie dziwi. Nawet odwrotnie, brak takiego potfolio w sieci zmniejsza szanse uzyskać nowych klientów, zwłaszcza dla początkujących fotografów.

Jeżeli poszukujecie Państwo stylowej strony z możliwością dodawania zdjęć, prowadzić bloga i świadczyć usługi, trafiliście na dobre rozwiązanie.  Podany motyw wygląda świeżo i stylowo. Strona główna zawiera minimalną ilość informacji tekstowej, przy tym akcent zrobiony jest na grafikę. A dzięki dodaniu efektów animacyjnych Parallax i LazyLoad, strona „ożywa” pod czas przewijania i po najechaniu myszą na przyciski i obrazki.

Motyw ma wbudowane widgety, pozwalające zapisać się na newsletter oraz śledzić przez media społecznościowe. Jednak jego głównym elementem zostaje galeria, za pomocą której można w wygodny sposób przedstawić fotografie: rozdzielić je na kategorie, dodać opisy, szybko przewijać foto itd.

Podany motyw jest przyjazny do SEO i responsywny, a więc będzie poprawnie wyświetlać się również na komputerach desktopowych, jak i na urządzeniach mobilnych.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS:                  4.2.x

Kompatybilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

Wersja Cherry Framework:   3.1.5

Wersja Bootstrap:                  2.3.1

Animacja:                               HTML plus JS, Parallax, Lazy Load effect

Język:                                     Angielski

darmowe szablony wordpress

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/53917.html

Pobrać – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-portfolio-fotograficzne/

 

Jak widać przedstawione powyżej motywy wyglądają stylowo i nowoczesno, a dzięki oparciu o CherryFramework zawierają niezbędne opcji dla realizacji funkcjonalnej strony. A to obala popularny mit, że tylko płatne produkty pozwalają na tworzenie jakościowych stron internetowych. Tu widać, że darmowe motywy mogą być dobrą alternatywą, zwłaszcza w przypadku małego budżetu na budowę strony. A więc możecie Państwo śmiało korzystać z tych motywów oraz poszukiwać inne bezpłatne templatki na wordpress.org.

Obserwuj

Magdalena Budek

e-filolog czyli mix informatyka, managera e-handlu i html języka at Biznestube Sp. z o.o.
Serwery to jej codzienność, a tworzenie stron internetowych to hobby. Okiem przedsiębiorcy patrzy na rozwiązania, oferowane przez internet i sprawdza ich zastosowanie dla potrzeb biznesu. Od 2012 roku, współpracuje z jedną z największych firm, zarządzającą 30% całego ruchu w Internecie. Możesz znaleźć ją na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This