Aplikacje dla firm, czyli jak oszczędzać czas w social media

Jak oszczędzać czas, kiedy jako przedsiębiorca masz tyle spraw do załatwienia? Z pomocą mogą przyjść sprytne programy, czy aplikacje dla firm. Lubię wyszukiwać narzędzia pomocne w biznesie, które pozwalają optymalizować pewne działania i oszczędzać czas.

O tym, że warto być obecnym w social media pewnie słyszałeś i to nie jeden raz. Wszystko fajnie, tylko skąd brać na to czas, by zarządzać fanpage na Facebook, czy twittować ciekawostki? Albo skąd wygospodarować dodatkowe środki, by zatrudnić pracownika, który ogarnie social media za Ciebie? A jeśli już zatrudniać, to czy działania marketingowe na Facebook, Twitter, LikedIn, Google+ itd. rzeczywiście się zwrócą i kiedy to nastąpi? Można też zatrudnić agencję do obsługi Twojej obecności w social media, ale to też kosztuje i z tego, co wiem, to nie mało (w zależności od tego, co wchodzi w skład zadań dla firmy zewnętrznej jest to rząd wielkości od 1000 zł do 5000 zł miesięcznie).

Ogólnie jestem za zlecaniem usług zewnętrznym specjalistom, gdyż dzięki temu oszczędzasz czas i możesz się skupić na strategii dla Twojej firmy, ale umówmy się – nie od razu Kraków zbudowano – trzeba najpierw na to zarobić. Dlatego chciałabym Ci przedstawić dwóch bohaterów artykułu – aplikacje dla firm do automatycznej publikacji w social media: Buffer i „Sowę” – Hootsuite.

Aplikacje dla firm przydatne w social media – Buffer

buffer_schedule

Ustalanie harmonogramu w Buffer

Buffer to takie sprytne narzędzie, które integruje się m. in. z takimi social media jak: Facebook, Twitter, LinkedIn i Google+ i chętnie pracuje dla Ciebie 🙂 publikując posty wg harmonogramu, który sam mu ustalasz. Dla każdego z social media, jakie sobie podłączysz do Buffer możesz ustalić odrębny harmonogram publikacji postów.

Do tego może pracować dla Ciebie za darmo! 🙂 W wersji darmowej możesz go zsynchronizować tylko z 3 kontami w social media i zaplanować max. 10 postów w każdym z nich. Myślę, że na początek zupełnie Ci wystarczy. Sama korzystam z tego rozwiązania i jestem bardzo zadowolona. Nie ma mnie w sieci, a w social media cały czas Bufferek publikuje za mnie 🙂

Jak oszczędzać czas z pomocą Buffer?

buffer_obrazki

Integracja z przeglądarką – publikowanie obrazków w social media prosto z sieci

Po pierwsze możesz mu zlecić publikację czegokolwiek tylko zechcesz: od tekstu po grafikę. Sam Ci obliczy, ile jeszcze masz do wykorzystania znaków na Twitter i nie przepuści dopóki się nie streścisz w wymaganych 140. Ba, nawet skróci za Ciebie link! Po drugie możesz go zintegrować z przeglądarką np. Google Chrome i publikować dowolne zdjęcia ze stron, fragmenty tekstów, czy po prostu daną stronę internetową. Wystarczy zaznaczyć tekst i kliknąć prawym przyciskiem myszy, by wywołać podręczne menu.

buffer_tekst

Co jeszcze fajnego zrobi dla Ciebie Buffer?

Dokona analizy popularności Twoich postów i prześle Ci statystyki 🙂 Do tego jest bardzo prosty w zarządzaniu i mega intuicyjny. Szybko się z nim zaprzyjaźnisz 🙂

Aplikacje dla firm przydatne w social media – Hootsuite

To już nieco bardziej rozbudowana aplikacja do zarządzania social media. Ma ikonę sowy, dlatego dla uproszczenia, tak ją nazywam 🙂 W wersji darmowej masz możliwość dodania 5 profili z m. in. z takich social media, jak: Facebook, Twitter, LinkedIn i Google+ Jednak jeśli chciałbyś publikować za pomocą „sowy” na swoim profilu na Facebook, na fanpage i w grupie, to Hootsuite policzy to jako 3 konta i zostaną Ci do obsadzenia tylko 2 w bezpłatnej opcji.

Jak oszczędzać czas z Hootsuite?

Podobnie, jak w Buffer możesz też zintegrować Hootsuite z Google Chrome i publikować w social media grafiki czy teksty ze stron, które odwiedzasz. Na powyższych zrzutach ekranu możesz zresztą zobaczyć, że „sowa” siedzi tuż pod Buffer. Możesz też zdecydować, czy opublikować post od razu, czy w innym terminie.

hootsuite_harmonogram

Ustalanie harmonogramu w Hootsuite

Do czego jeszcze przyda Ci się ta aplikacja?

Jest jedna funkcjonalność, za którą uwielbiam „sowę” 🙂 Otóż, możesz nie tylko publikować za jej pomocą, ale także śledzić co się dzieje we wszystkich Twoich profilach w social media, lajkować i komentować! Chyba nie muszę Cię przekonywać jak dużo czasu może Ci to zaoszczędzić. Nie musisz się logować na poszczególne konta, wszystkim zarządzasz z poziomu jednego programu! W wersji płatnej dochodzi też ciekawa opcja, która pozwala pracować nad postami w zespole.
I jeszcze mała ciekawostka – jak długo nie korzystasz z tej aplikacji dla firm to… sowa idzie spać 🙂

Dlaczego warto mieć obie aplikacje dla firm?

Osobiście korzystam z obu rozwiązań, by maksymalnie oszczędzać czas. W 90% publikuję za pomocą Buffer, natomiast odpowiadam na komentarze i śledzę, co się dzieje w social media za pomocą Hootsuite. Dzięki temu nie ma mnie na Facebook, a tak jakbym była 🙂 Tym czasem nie rozprasza mnie chat, ani nie wyskakuje powiadomienie o nowej aktywności znajomych 🙂 Zatem miłego korzystania i napisz proszę, czy i Tobie Buffer i Hootsuite pomogły w ogarnięciu social media? A jeśli znasz też inne tego typu aplikacje – koniecznie daj znać w komentarzu 🙂

Obserwuj

6 komentarzy

 1. Inną przydatną aplikacją do oszczędzania czasu w firmie to program do zarządzania projektami pmcompass.pl, który oferuje znaczniej więcej niż standardowe oprogramowanie tego typu: zarządzanie czasem pracy pracowników, dzięki kartom pracy, dokumentacją oraz szybkie tworzenie wykresów Gantta.

  Odpowiedz
 2. Hey there Patrycja,

  Wow! Thanks so much for taking the time to write in and for your incredibly kind words. You should know it means the world to us 🙂

  Just shared the post with the team, so incredible!

  You rock!

  Odpowiedz
  • Thank you very much Asa from Buffer! Best regards and thanks for your great solution for social media automatization 🙂

   Odpowiedz
 3. moja firma oszczędza czas odkąd wprowadziliśmy program do fakturowania online Ale jakaś aplikacja do zarządzania social media też mi sie przyda, więc może skorzystam z tej propozycji

  Odpowiedz
  • Warto skorzystać, zwłaszcza gdy tyle funkcjonalności jest dostępnych za darmo 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This